Warna - wakacje już od 659 zł

Na wakacje: Warna, Bułgaria

Przewodnik turystyczny: Bułgaria/ Wybrzeże Morza Czarnego/ Region Warny/ Warna

Częściowe zachmurzenie
24°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
2%
Ciśnienie:
1020 hPa
Wiatr:
19 km/h75°
Letnia stolica i trzecie co do wielkości miasto Bułgarii, miejsce dla tych, którzy chcą podczas urlopu dowiedzieć się czegoś na temat historii, kultury i tradycji kraju, nie rezygnując z plażowania. Muzea, cerkwie, delfinarium i piękny park ciągnący się nad samum morzem, dyskoteki, nocne kluby i inne atrakcje nie pozwolą się nikomu nudzić.

Warna - geografia i przyroda

Warna to największy bułgarski port nad Morzem Czarnym. Położona jest na rozległej, płaskiej, wysokiej terasie. Rozciąga się wzdłuż północno-zachodniego brzegu Zatoki Warneńskiej, wcinającej się głęboko w ląd. Wzdłuż niemal całej Warny ciągną się szerokie piaszczyste plaże. Morze jest tu wyjątkowo spokojne.

Atrakcje turystyczne w Warna

 • Rzymskie łaźnie – największe odkryte w Bułgarii budowle użyteczności publicznej, pochodza z II w., w przeszłości stanowiły ważne miejsce spotkań mieszkańców.
 • Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy – jedna z największych bułgarskich świątyń, stanowiąca zabytek narodowy i będącą jednym z symboli miasta.
 • Mauzoleum króla Władysława Warneńczyka – zbudowane na pamiątkę bitwy, w której młody król Polski stracił życie.
 • Park Nadmorski – największy miejski park, z mnóstwem atrakcji, przeznaczonych zwłaszcza dla dzieci, szczególną popularnością cieszy się delfinarium z pokazami tresury.

Wycieczki po okolicy

 • Bałczik – piękne miasteczko, z cudownym ogrodem botanicznym i pałacykiem rumuńskiej królowej Marii, posiadającym elementy orientalne.
 • Złote Piaski – atrakcyjny resort, z niezliczoną możliwością spędzania wolnego czasu, zarówno aktywnie, jak i wylegując się na plaży.
 • Ewksinograd – dawna letnia rezydencja książąt bułgarskich, obecnie posiadłość rządowa, pałac w neobarokowym stylu znajduje się w pięknym egzotycznym parku, w otoczeniu fontann.

Bułgaria - sporty i plaże

 • W mieście znajdują się nowoczesne ośrodki sportowe. W jednym z nich, otwartym w 2007 r., znajdują się boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet tory dla łyżwiarzy.
 • Wodnemu szaleństwu można oddawać się w wielu basenach.
 • Liczne ośrodki SPA oferują doskonałe warunki do relaksu na najwyższym poziomie.
 • Warna może się pochwalić długą, szeroką, złocistą, piaszczystą plażą.
 • Od miejskich zabudowań oddziela ją piękny, przeszło stuletni park z wieloma gatunkami drzew, w cieniu których w gorące dni można znaleźć schronienie przed słońcem.
 • W okresie letnim plaża oferuje turystom atrakcje w postaci zjeżdżalni, meczów siatkówki plażowej i piłki nożnej.

Wakacje w Warna – hotel last minute

Wakacje w Warnie – miasto może się pochwalić wspaniale rozwiniętą bazą hotelową, która daje szeroki wybór obiektów noclegowych. Do najchętniej wybieranych należą Hotel Sunshine Club Magnolia, położony w miejscowości Czajka oraz Hotel Aqua Azur w kurorcie Św. Konstantyn i Elena. Hotel Dolphin Marina (kompleks Grand Hotel Varna Resort & Spa) położony jest w przepięknym parku, bezpośrednio przy plaży i najchętniej wybierają go rodziny z dziećmi, gdyż pracuje tu polski animator. Natomiast bardzo przystępne ceny oferują Hotel Aurora i leżący w otoczeniu wspaniałego starego parku Hotel Gloria.

Gastronomia

Znaleźć tu można wiele lokali gastronomicznych. Oferują one zarówno dania kuchni bułgarskiej, jak również międzynarodowej. Szczególnie warto spróbować potraw z owoców morza. Liczne bary zlokalizowane są również na plaży.

Bułgaria, wczasy nad morzem - rozrywka i sklepy

W sezonie bary zlokalizowane przy plaży, oferują doskonałą zabawę przez całą noc. Czas po zachodzie słońca można spędzić także w centrum miasta, w jednej z tamtejszych, przyjemnych kafejek. Warto wybrać się tu na zakupy, gdyż ceny są często nawet do 40% niższe niż w dużych kurortach turystycznych. W centrum znajduje się wiele sklepów z wyrobami ze skóry. Warto wybrać się także na jeden z bazarów.

Sprawdź: Last Minute Słoneczny Brzeg

Warna, Bułgaria - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  25°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  2%
  wilgotność:
  55%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1020hPa
  wiatr:
  98°   15 km/h
  wsch. słońca:
  05:42
  zach. słońca:
  20:46
 • Częściowe zachmurzenie
  min.18°C max.26°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  62°   16 km/h
  wsch. słońca:
  05:42
  zach. słońca:
  20:46
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  183°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:43
  zach. słońca:
  20:45
 • Częściowe zachmurzenie
  min.15°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  328°   30 km/h
  wsch. słońca:
  05:44
  zach. słońca:
  20:44
 • Częściowe zachmurzenie
  min.13°C max.24°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  206°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:45
  zach. słońca:
  20:44

Warna - klimat w Bułgaria