Region Sozopol-Carewo - wakacje już od 399 zł

Na wakacje: Region Sozopol-Carewo, Bułgaria

Przewodnik turystyczny: Bułgaria/ Wybrzeże Morza Czarnego/ Region Sozopol-Carewo

Pochmurno
2°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
100%
Ciśnienie:
1013 hPa
Wiatr:
19 km/h230°
Region w spokojniejszej części wybrzeża Morza Czarnego, z bardziej dziką i niedostępną przyrodą. Niezwykłe atrakcje przyrodnicze: Rezerwat Rzeki Ropotamo, przepiękne wydmy, małe wysepki i dogodne tereny spacerowe. Nastawiony głównie na młodych turystów, oferuje rozrywki sportowe i kulturalne. Bardziej oblegane plaże piaszczyste i kameralne, ciche zatoczki.

Geografia Bułgaria – wycieczki objazdowe

Region położony na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Obejmuje między innymi miejscowości: Czernomorec, Sozopol, Primorsko i Kiten. Brzeg jest tutaj nieregularny, dlatego większość miejscowości położonych jest na półwyspach, przylądkach lub wśród zatoczek. Morski klimat łączy się z górskim, zielonym krajobrazem oraz niezwykłą roślinnością rezerwatu rzeki Ropotamo.

Atrakcje turystyczne regionu Sozopol-Carewo

 • Sozopol – najstarsze miasteczko na wybrzeżu bułgarskim, można zwiedzić tu muzeum archeologiczne i liczne cerkwie, z cerkwią Bogurodzicy na czele.
 • Carewo – usytuowane na małym półwyspie miasteczko, w którym warto zobaczyć cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z pięknymi ikonami.
 • Rezerwat rzeki Ropotamo – warunki sprzyjają rozwojowi lilii wodnych, schronienie znalazło tu także wiele gatunków ryb.

Bułgaria – ośrodki turystyczne

 • Sozopol – miasto znane z dwóch piaszczystych plaż, w sezonie pełne turystów, poza okresem letnim zmienia się w senną wioskę.
 • Primorsko – miejscowość mogąca pochwalić się piękną, 10 km plażą, oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku.
 • Kiten – turystów przyciąga łagodny klimat miasta, a także nowoczesna infrastruktura, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bułgaria - historia

W regionie znajduje się jedno z najstarszych miast bułgarskiego wybrzeża, Sozopol. W czasach greckich nosiło nazwę Apollonia. Następnie dostało się pod panowanie Rzymian. W 330 roku n.e. miasto przyjęło nazwę Sozopol (Miasto Zbawienia), na wskutek przyjęcia oficjalnej religii Imperium, chrześcijaństwa.
Wykopaliska pozwoliły odkryć, iż również inne miasta regionu były ważnymi ośrodkami w odległych czasach. W Carewie znaleziono amfory pochodzące z IV w. Znajdują się tu także ruiny średniowiecznych fortów.

Aktywny wypoczynek na wakacje

 • Amatorzy wszelkich sportów powinni udać się do Sozopolu, gdzie m.in. działa szkoła windsurfingu lub Primorska z bazą młodzieżową, oferującą szeroką ofertę sportową;
 • Urocze skalne tereny spacerowe z przepiękną przyrodą znajdziemy w Czernomorec i Kiten, w Diuni można podziwiać niezwykłe piaszczyste wydmy.
 • Wczasy w Sozopolu można rozpocząć od niezapomnianego rejs po rzece Ropotamo, niezwykłym rezerwacie przyrody.
 • W Czernomorcu znajdziemy skaliste zatoczki miejscami piaszczyste, doskonałe na kameralne plażowanie. Pozostałe miejscowości oferują regularną plażę, pokrytą jasnym, delikatnym, drobnoziarnistym piaskiem.

Sprawdź atrakcyjne oferty: All Inclusive Słoneczny Brzeg

Region Sozopol-Carewo, Bułgaria - prognoza pogody

 • Pochmurno
  3°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  100%
  wilgotność:
  64%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1013hPa
  wiatr:
  221°   13 km/h
  wsch. słońca:
  07:36
  zach. słońca:
  17:04
 • Pochmurno
  min.-3°C max.-1°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  341°   16 km/h
  wsch. słońca:
  07:36
  zach. słońca:
  17:06
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-4°C max.1°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  304°   8 km/h
  wsch. słońca:
  07:35
  zach. słońca:
  17:07
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-3°C max.2°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  272°   10 km/h
  wsch. słońca:
  07:35
  zach. słońca:
  17:08
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-2°C max.6°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  257°   13 km/h
  wsch. słońca:
  07:34
  zach. słońca:
  17:09

Region Sozopol-Carewo - klimat w Bułgaria