Region Pomorie-Burgas - wakacje już od 426 zł

Na wakacje: Region Pomorie-Burgas, Bułgaria

Przewodnik turystyczny: Bułgaria/ Wybrzeże Morza Czarnego/ Region Pomorie-Burgas

Częściowe zachmurzenie
19°C
Opady:
0.7 mm
Zachmurzenie:
75%
Ciśnienie:
1019 hPa
Wiatr:
20 km/h30°
Położony nad morzem w otoczeniu malowniczych jezior region daje wiele możliwości spędzenia urlopu. Atrakcje miasta Burgas, czwartego co do wielkości na bułgarskim wybrzeżu, to przede wszystkim zabytki, festiwale i świetne restauracje. Pomorie to zdrowy i sportowy wypoczynek: uzdrowiska, centra SPA. Trzecia możliwość to spokojne kąpieliska Sarafovo i Krajmorie, do których można uciec od miejskiego gwaru, tłoku i hałasu.

Bułgaria – wycieczki objazdowe

Region położony na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Obejmuje miejscowości Pomorie, Burgas oraz kąpieliska Krajmorie i Sarafovo. Pomorie usytuowane jest na skalistym półwyspie, natomiast pozostałe miejscowości leżą w zacisznej zatoce Burgaskiej. Region otacza Nizina Burgaska z licznymi malowniczymi jeziorami. Klimat jest tutaj umiarkowanie kontynentalny z wyraźnym oddziaływaniem Morza Czarnego.

Atrakcje turystyczne w regionie Pomorze-Burgas

 • Burgas – muzea, festiwale i zabytki, tak w skrócie można opisać to czwarte, co do wielkości miasto w Bułgarii, na uwagę zasługuje Park Nadmorski, zachęcający do długich spacerów.
 • Pomorie – miasteczko z pięknymi zabytkami, warto zobaczyć m.in. klasztor św. Jerzego, a także starożytne murowane grobowce, pochodzące z II - III w.

Ośrodki turystyczne – wakacje w Bułgarii

 • Pomorie – stare miasteczko, położone na malowniczym skalistym półwyspie, atutem tego słynnego uzdrowiska są przede wszystkim walory naturalne.
 • Burgas - główna plaża miejska charakteryzuje się ciemnym, ale jednocześnie leczniczym ze względu na zawartość magnetytu, piaskiem, każdy znajdzie tu coś dla siebie: od center handlowych, przez parki rozrywki, na dyskotekach skończywszy.

Bułgaria - historia

Dwa główne miasta regionu Pomorie i Burgas posiadają bardzo bogatą historię. Pomorie założono już w czasach antycznych, ok. IV w. p.n.e. Burgas powstało w miejscu XIV-wiecznej Pirgos. W mieście tym, kilka miesięcy przed śmiercią, spędził Adam Mickiewicz.

Aktywny wypoczynek

 • Pomorie to bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych. Amatorzy żeglowania mogą wykorzystać tu świetne warunki.
 • W Sarafovie działa szkółka windsurfingowa.
 • Liczne jeziora, mola, falochrony i przystanie sprzyjają wędkarstwu. Miłośnicy takiej formy wypoczynku znajda tu wiele spokojnych miejsc.
 • Pomorie to znany ośrodek leczniczy. Tutejsze błota doskonale wpływają na choroby układu kostno-mięśniowego, wątroby i serca.

Polecane: Last Minute Słoneczny Brzeg

Region Pomorie-Burgas, Bułgaria - prognoza pogody

 • Przejściowe umiarkowane lub intensywne opady deszczu
  21°C
  opady:
  2.6 mm
  zachmurzenie:
  75%
  wilgotność:
  73%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1019hPa
  wiatr:
  54°   15 km/h
  wsch. słońca:
  06:54
  zach. słońca:
  19:14
 • Lekkie opady deszczu
  min.13°C max.21°C
  opady:
  3.3 mm
  wiatr:
  217°   15 km/h
  wsch. słońca:
  06:55
  zach. słońca:
  19:12
 • Częściowe zachmurzenie
  min.11°C max.18°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  108°   12 km/h
  wsch. słońca:
  06:56
  zach. słońca:
  19:10
 • Słonecznie
  min.10°C max.20°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  176°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:57
  zach. słońca:
  19:08
 • Częściowe zachmurzenie
  min.11°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  171°   13 km/h
  wsch. słońca:
  06:58
  zach. słońca:
  19:07

Region Pomorie-Burgas - klimat w Bułgaria