Region Pomorie-Burgas - wakacje już od 410 zł

Na wakacje: Region Pomorie-Burgas, Bułgaria

Przewodnik turystyczny: Bułgaria/ Wybrzeże Morza Czarnego/ Region Pomorie-Burgas

Pochmurno
4°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
100%
Ciśnienie:
1020 hPa
Wiatr:
17 km/h20°
Położony nad morzem w otoczeniu malowniczych jezior region daje wiele możliwości spędzenia urlopu. Atrakcje miasta Burgas, czwartego co do wielkości na bułgarskim wybrzeżu, to przede wszystkim zabytki, festiwale i świetne restauracje. Pomorie to zdrowy i sportowy wypoczynek: uzdrowiska, centra SPA. Trzecia możliwość to spokojne kąpieliska Sarafovo i Krajmorie, do których można uciec od miejskiego gwaru, tłoku i hałasu.

Bułgaria – wycieczki objazdowe

Region położony na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Obejmuje miejscowości Pomorie, Burgas oraz kąpieliska Krajmorie i Sarafovo. Pomorie usytuowane jest na skalistym półwyspie, natomiast pozostałe miejscowości leżą w zacisznej zatoce Burgaskiej. Region otacza Nizina Burgaska z licznymi malowniczymi jeziorami. Klimat jest tutaj umiarkowanie kontynentalny z wyraźnym oddziaływaniem Morza Czarnego.

Atrakcje turystyczne w regionie Pomorze-Burgas

 • Burgas – muzea, festiwale i zabytki, tak w skrócie można opisać to czwarte, co do wielkości miasto w Bułgarii, na uwagę zasługuje Park Nadmorski, zachęcający do długich spacerów.
 • Pomorie – miasteczko z pięknymi zabytkami, warto zobaczyć m.in. klasztor św. Jerzego, a także starożytne murowane grobowce, pochodzące z II - III w.

Ośrodki turystyczne – wakacje w Bułgarii

 • Pomorie – stare miasteczko, położone na malowniczym skalistym półwyspie, atutem tego słynnego uzdrowiska są przede wszystkim walory naturalne.
 • Burgas - główna plaża miejska charakteryzuje się ciemnym, ale jednocześnie leczniczym ze względu na zawartość magnetytu, piaskiem, każdy znajdzie tu coś dla siebie: od center handlowych, przez parki rozrywki, na dyskotekach skończywszy.

Bułgaria - historia

Dwa główne miasta regionu Pomorie i Burgas posiadają bardzo bogatą historię. Pomorie założono już w czasach antycznych, ok. IV w. p.n.e. Burgas powstało w miejscu XIV-wiecznej Pirgos. W mieście tym, kilka miesięcy przed śmiercią, spędził Adam Mickiewicz.

Aktywny wypoczynek

 • Pomorie to bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych. Amatorzy żeglowania mogą wykorzystać tu świetne warunki.
 • W Sarafovie działa szkółka windsurfingowa.
 • Liczne jeziora, mola, falochrony i przystanie sprzyjają wędkarstwu. Miłośnicy takiej formy wypoczynku znajda tu wiele spokojnych miejsc.
 • Pomorie to znany ośrodek leczniczy. Tutejsze błota doskonale wpływają na choroby układu kostno-mięśniowego, wątroby i serca.

Polecane: Last Minute Słoneczny Brzeg

Region Pomorie-Burgas, Bułgaria - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  5°C
  opady:
  0.3 mm
  zachmurzenie:
  100%
  wilgotność:
  56%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1020hPa
  wiatr:
  41°   22 km/h
  wsch. słońca:
  06:52
  zach. słońca:
  19:37
 • Mżawka
  min.4°C max.8°C
  opady:
  1.8 mm
  wiatr:
  43°   22 km/h
  wsch. słońca:
  06:50
  zach. słońca:
  19:38
 • Częściowe zachmurzenie
  min.1°C max.11°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  189°   7 km/h
  wsch. słońca:
  06:48
  zach. słońca:
  19:39
 • Częściowe zachmurzenie
  min.5°C max.12°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  151°   10 km/h
  wsch. słońca:
  06:47
  zach. słońca:
  19:40
 • Częściowe zachmurzenie
  min.5°C max.12°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  49°   32 km/h
  wsch. słońca:
  06:45
  zach. słońca:
  19:41

Region Pomorie-Burgas - klimat w Bułgaria