Burgas - wakacje już od 907 zł

Na wakacje: Burgas, Bułgaria

Przewodnik turystyczny: Bułgaria/ Wybrzeże Morza Czarnego/ Region Pomorie-Burgas/ Burgas

Częściowe zachmurzenie
8°C
Opady:
0.9 mm
Zachmurzenie:
75%
Ciśnienie:
1018 hPa
Wiatr:
26 km/h90°
Jedno z największych bułgarskich miast (czwarte co do wielkości), położone w południowej części wybrzeża Morza Czarnego w Zatoce Burgaskiej, stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich kurortów jak Słoneczny Brzeg czy Pomorie oraz zabytkowych miejscowości Sozopol i Nesebyr. Miasto otoczone jest 3 jeziorami lagunowymi: Atanasowskim, Burgaskim i Mandrenskim. Jedną z wielu atrakcji miasta jest malowniczy rozciągający się wzdłuż brzegu morskiego Park Nadmorski. Przylegająca do niego główna plaża miejska charakteryzuje się ciemnym, ale jednocześnie leczniczym ze względu na zawartość magnetytu, piaskiem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: centra handlowe, parki rozrywki, plażę, dyskoteki, różnorodne restauracje, muzea i zabytki takie jak cerkiew Cyryla i Metodego czy cerkiew ormiańska. Ulubionymi miejscem mieszkańców i turystów jest główny deptak ul Aleksandrowska. W sierpniu warto wziąć udział w barwnym Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym.

Wycieczki do Burgas

Burgas leży w południowo-wschodniej części Bułgarii, nad zatoką o takiej samej nazwie. Na klimat miejscowości duży wpływ ma Morze Czarne. Na terenie miasta znajdują się 3 jeziora lagunowe, których powstanie spowodował niski brzeg. Są one mieszkaniem dla wielu gatunków ptaków m.in. ibisów, pelikanów i czapli.

Atrakcje turystyczne w Burgas

 • Muzeum historyczne – posiada kilka oddziałów, na uwagę zasługuje bogata kolekcja strojów regionalnych, a także zbiory związane z miastami położonymi nad Morzem Czarnym.
 • Park Nadmorski – piękny skrawek zieleni, z licznymi alejkami, wzdłuż których rosną różnobarwne kwiaty, jeden z tamtejszych pomników przedstawia Adama Mickiewicza.
 • Cerkwie – szczególnie warto zobaczyć dwie z nich: św. św. Cyryla i Metodego oraz św. Krzyża, zdobione cudownymi freskami.

Bułgaria - wycieczki objazdowe

 • Słoneczny Brzeg – jeden z największych kurortów Bułgarii, warto wybrać się tu w czerwcu, gdy odbywa się festiwal pieśni ludowych „Złoty Orfeusz”.
 • Pomorie – miasto położone na skalistym półwyspie, warto zobaczyć tu m.in. klasztor św. Jerzego, imponująca jest tu kolekcja ikon.
 • Sozopol – najstarsze miasto wybrzeża, liczne cerkwie i piaszczyste plaże od lat przyciągają rzesze turystów.

Burgas - sporty i plaże

 • Wybrzeże to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Popularnością cieszą się zwłaszcza windsurfing i kitesurfing.
 • Ośrodki nurkowania zlokalizowane są wzdłuż plaży. Można w nich wypożyczyć sprzęt, jak również nauczyć się tej dyscypliny.
 • Miejska plaża jest ciemna, za sprawą magnetytu. Usytuowana jest w południowej części miasta.

Bułgaria – kuchnia i zakupy

Miasto posiada liczne restauracje bary i piwiarnie. Jedzenie nie jest tu drogie. Warto udać się na główny deptak, ul. Aleksandrowską, gdzie zlokalizowanych jest wiele lokali. W centrum handlowym można zakupić wszystko, co potrzeba. Znajdują się tu zarówno luksusowe sklepy, jak i restauracje fast food. Dobrym pomysłem na zakupy są także bazary.

Wakacje w Burgas – hotel last minute

Wakacje w Burgas - oprócz wielu ciekawych atrakcji, miasto posiada też rozwiniętą bazę hotelową. W samym centrum Burgas, które pełne jest różnorodnych rozrywek, ulokowany jest pięciogwiazdkowy Grand Hotel Primoretz z centrum SPA i bliskim położeniem plaży.Natomiast polecamy także zapoznania się z szeroką ofertą all inclusive w Bułgarii.

Burgas – rozrywka na wakacje

Rozkwita głównie w sezonie. Bary i kluby oferują doskonałą zabawę do białego rana. Ponadto organizowane są także imprezy na plaży.

Burgas, Bułgaria - prognoza pogody

 • Mżawka
  7°C
  opady:
  5.3 mm
  zachmurzenie:
  75%
  wilgotność:
  81%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1018hPa
  wiatr:
  72°   27 km/h
  wsch. słońca:
  07:01
  zach. słońca:
  17:48
 • Mżawka
  min.6°C max.7°C
  opady:
  2.5 mm
  wiatr:
  61°   26 km/h
  wsch. słońca:
  06:59
  zach. słońca:
  17:49
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.6°C max.7°C
  opady:
  5.8 mm
  wiatr:
  48°   20 km/h
  wsch. słońca:
  06:58
  zach. słońca:
  17:51
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.6°C max.7°C
  opady:
  0.3 mm
  wiatr:
  79°   13 km/h
  wsch. słońca:
  06:56
  zach. słońca:
  17:52
 • Przejściowe umiarkowane lub intensywne opady deszczu
  min.-2°C max.14°C
  opady:
  16.3 mm
  wiatr:
  213°   22 km/h
  wsch. słońca:
  06:54
  zach. słońca:
  17:53

Burgas - klimat w Bułgaria