Oferty wczasów last minute i wycieczek objazdowych w Bułgarii. Wakacje z dziećmi, hotele SPA, życie nocne i imprezy – wakacje all inclusive w Bułgarii.
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Bulgaria.pl  >  Bułgaria Wczasy 2015 >  Wakacje w Sozopol, Bułgaria
Wakacje w Sozopol, Bułgaria
TravelOne.pl

Wakacje w Sozopol, Bułgaria

Wczasy w Sozopol, Bułgaria: Sozopol to niewielkie miasto położone w południowej części bułgarskiego wybrzeża. Choć wśród turystów jest nieco mniej znany niż pobliski Słoneczny Brzeg czy leżące bardziej na północ Złote Piaski, stanowi świetną propozycję na wymarzone wczasy w Bułgarii. Sozopol, jak wszystkie kurorty nad Morzem Czarnym, posiada bardzo ładną, czystą plażę z delikatnym piaskiem i łagodnym zejściem do wody, dzięki czemu jest chętnie wybierany na rodzinne wakacje w Bułgarii.

Oprócz doskonałych warunków do plażowania Sozopol oferuje także inne rozrywki. Przede wszystkim jest to miasto o bardzo długiej historii, uznawane nawet za najstarsze na całym bułgarskim wybrzeżu. Już w epoce brązu istniała tu osada, która później się przekształciła się w prężnie działający ośrodek handlowy Apollonia Magna. Do tej starożytnej nazwy miasta nawiązuje odbywający się w Sozopolu co roku festiwal filmowy. Symbolem miasta jest kotwica i - co ciekawe - w miejscu gdzie znajdował się niegdyś port rzeczywiście znaleziono wiele kotwic pochodzących z różnych epok.

Sozopol posiada nieco bardziej kameralną zabudowę, niż inne kurorty na wybrzeżu Morza Czarnego. Dominuje tu niska zabudowa i raczej próżno szukać wielopiętrowych hoteli. Do najchętniej wybieranych przez turystów hoteli w Sozopolu należą: Saint Thomas oraz Green Life Beach Resort.

Zobacz: Last Minute Sozopol

Plaże – Sozopol, Bułgaria

Plaże – Sozopol, Bułgaria

Plaże – Sozopol, Bułgaria: Położony w południowej części bułgarskiego wybrzeża Sozopol to niewielka miejscowość turystyczna. Tym co szczególnie przyciąga turystów do Sozopolu są szerokie, piaszczyste plaże. Dodatkowym atutem są łagodne zejścia do wody, dzięki czemu miejsce to jest szczególnie popularne wśród rodzin z dziećmi. Większość hoteli położona jest bezpośrednio przy plaży, co pozwala na beztroskie leżakowanie już od samego rana.
Sozopol wczasy

Sozopol wczasy

Wczasy Sozopol, Bułgaria: Wybrzeże Morza Czarnego jest najpopularniejszym regionem na wczasy w Bułgarii. Sozopol leży w południowej jego części i od lat cieszy się niesłabnącym uznaniem wczasowiczów. Turystów przyciągają nie tylko przepiękne plaże i szeroki wybór bazy noclegowej, ale także możliwość uprawiania sportów wodnych oraz liczne zabytki. Miasto było jedną z pierwszych osad nad Morzem Czarnym i dzięki temu może się poszczycić bardzo długą i ciekawą historią.
Pogoda Sozopol – słoneczne wakacje w Bułgarii

Pogoda Sozopol – słoneczne wakacje w Bułgarii

Pogoda Sozopol, Bułgaria: Leżący na wybrzeżu Morza Czarnego Sozopol to świetne miejsce na wymarzone wczasy w Bułgarii. W sezonie letnim dobra pogoda utrzymuje się niemal przez cały czas. Wybierając się latem do Bułgarii możemy liczyć na wysokie temperatury, niewielkie opady i dużo słońca. W tym czasie także woda w Morzu Czarnym ma ponad 20 stopni, co zachęca do wodnych zabaw nawet najmłodszych turystów. Co ważne, wysokie temperatury zarówno powietrza jak i wody utrzymują się także wczesną jesienią, dlatego na wakacje do Bułgarii można się również wybrać poza głównym sezonem urlopowym – zobacz pogodę w Bułgarii.
Mapa Sozopol – dojazd własny do Bułgarii

Mapa Sozopol – dojazd własny do Bułgarii

Mapa Sozopol, Bułgaria: Na wakacje w Bułgarii można się wybrać zarówno samolotem, autokarem jak i własnym samochodem. Choć jazda z Polski zajmuje ponad 20 godzin, trudy podróży rekompensują przepiękne widoki po drodze oraz niezależność na miejscu. Z Sozopolu warto się wybrać na wycieczkę do innych nadczarnomorskich kurortów, jak Warna, Burgas czy Słoneczny Brzeg.
Noclegi: Sozopol apartamenty

Noclegi: Sozopol apartamenty

Sozopol apartamenty i noclegi, Bułgaria: Apartamenty to bardzo popularna forma zakwaterowania w Bułgarii. Z oferty apartamentów najczęściej korzystają rodziny z dziećmi oraz osoby ceniące sobie niezależność. Do wyboru są zarówno niewielkie pokoje z aneksem kuchennym jak i kilkupokojowe mieszkania z kuchnią i jadalnią.
Hotel – Sozopol last minute

Hotel – Sozopol last minute

Hotele last minute Sozopol, Bułgaria: Sozopol, podobnie jak większość kurortów nad Morzem Czarnym, oferuje turystom rozbudowaną bazę hotelową. Do wyboru są zarówno luksusowe kompleksy, jak również i niewielkie, kameralne hotele. Rezerwując wczasy w Bułgarii last minute można liczyć nawet na kilkunastoprocentowe zniżki. Planując natomiast wyjazd nad Morze Czarne z wyprzedzeniem warto z kolei skorzystać z opcji wcześniej-taniej i zarezerwować wakacje z wyprzedzeniem korzystając z pełnej oferty hoteli i apartamentów w bardzo dobrych cenach.
Przewodnik turystyczny – Sozopol wycieczki i zabytki

Przewodnik turystyczny – Sozopol wycieczki i zabytki

Wycieczki Sozopol w Bułgarii: Sozopol to jedno z najstarszych miast na wybrzeżu Morza Czarnego. Już w epoce brązu istniały tu osady, które później dały początek miastu. W starożytności na tych terenach powstał duży ośrodek handlowy Apollonia Magna, do nazwy którego nawiązuje współczesny festiwal filmowy - Apollonia. Nazwa Sozopoli pojawiła się dopiero w V wieku n.e. i pomimo tureckiego najazdu przetrwała aż do dziś. Symbolem miasta jest kotwica i rzeczywiście w pobliżu wybrzeża znaleziono wiele kotwic pochodzących z różnych epok.

FORUM: Twoja opinia na temat wczasów Sozopol, Bułgaria

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki