Region Pomorie-Burgas - wakacje już od 439 zł

Na wakacje: Region Pomorie-Burgas, Bułgaria

Przewodnik turystyczny: Bułgaria/ Wybrzeże Morza Czarnego/ Region Pomorie-Burgas

Słonecznie
19°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
brak
Ciśnienie:
1004 hPa
Wiatr:
7 km/h250°
Położony nad morzem w otoczeniu malowniczych jezior region daje wiele możliwości spędzenia urlopu. Atrakcje miasta Burgas, czwartego co do wielkości na bułgarskim wybrzeżu, to przede wszystkim zabytki, festiwale i świetne restauracje. Pomorie to zdrowy i sportowy wypoczynek: uzdrowiska, centra SPA. Trzecia możliwość to spokojne kąpieliska Sarafovo i Krajmorie, do których można uciec od miejskiego gwaru, tłoku i hałasu.

Bułgaria – wycieczki objazdowe

Region położony na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Obejmuje miejscowości Pomorie, Burgas oraz kąpieliska Krajmorie i Sarafovo. Pomorie usytuowane jest na skalistym półwyspie, natomiast pozostałe miejscowości leżą w zacisznej zatoce Burgaskiej. Region otacza Nizina Burgaska z licznymi malowniczymi jeziorami. Klimat jest tutaj umiarkowanie kontynentalny z wyraźnym oddziaływaniem Morza Czarnego.

Atrakcje turystyczne w regionie Pomorze-Burgas

 • Burgas – muzea, festiwale i zabytki, tak w skrócie można opisać to czwarte, co do wielkości miasto w Bułgarii, na uwagę zasługuje Park Nadmorski, zachęcający do długich spacerów.
 • Pomorie – miasteczko z pięknymi zabytkami, warto zobaczyć m.in. klasztor św. Jerzego, a także starożytne murowane grobowce, pochodzące z II - III w.

Ośrodki turystyczne – wakacje w Bułgarii

 • Pomorie – stare miasteczko, położone na malowniczym skalistym półwyspie, atutem tego słynnego uzdrowiska są przede wszystkim walory naturalne.
 • Burgas - główna plaża miejska charakteryzuje się ciemnym, ale jednocześnie leczniczym ze względu na zawartość magnetytu, piaskiem, każdy znajdzie tu coś dla siebie: od center handlowych, przez parki rozrywki, na dyskotekach skończywszy.

Bułgaria - historia

Dwa główne miasta regionu Pomorie i Burgas posiadają bardzo bogatą historię. Pomorie założono już w czasach antycznych, ok. IV w. p.n.e. Burgas powstało w miejscu XIV-wiecznej Pirgos. W mieście tym, kilka miesięcy przed śmiercią, spędził Adam Mickiewicz.

Aktywny wypoczynek

 • Pomorie to bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych. Amatorzy żeglowania mogą wykorzystać tu świetne warunki.
 • W Sarafovie działa szkółka windsurfingowa.
 • Liczne jeziora, mola, falochrony i przystanie sprzyjają wędkarstwu. Miłośnicy takiej formy wypoczynku znajda tu wiele spokojnych miejsc.
 • Pomorie to znany ośrodek leczniczy. Tutejsze błota doskonale wpływają na choroby układu kostno-mięśniowego, wątroby i serca.

Polecane: Last Minute Słoneczny Brzeg

Region Pomorie-Burgas, Bułgaria - prognoza pogody

 • Słonecznie
  31°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  73%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1004hPa
  wiatr:
  142°   14 km/h
  wsch. słońca:
  05:56
  zach. słońca:
  20:37
 • Słonecznie
  min.21°C max.32°C
  opady:
  1.9 mm
  wiatr:
  218°   16 km/h
  wsch. słońca:
  05:57
  zach. słońca:
  20:36
 • Słonecznie
  min.22°C max.28°C
  opady:
  3.7 mm
  wiatr:
  317°   18 km/h
  wsch. słońca:
  05:58
  zach. słońca:
  20:35
 • Słonecznie
  min.21°C max.31°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  168°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  20:34
 • Słonecznie
  min.21°C max.31°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  111°   14 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  20:33

Region Pomorie-Burgas - klimat w Bułgaria